Kategoria: 2) Pyhät messut · sunnuntait ja poikkeukset


 

PYHÄN BIRGITAN JA
AUTUAAN HEMMINGIN

katolinen seurakunta Turussa

 

 

Pyhät messut

SUNNUNTAIT

POIKKEUKSET

11.8.2024 asti

 


·

KESKIVIIKKONA 22.5.2024

Autuas Hemming, piispa
Seurakunnan nimikkojuhla

 

TORSTAINA 23.5.2024

Jeesus Kristus, ylimmäinen ja iankaikkinen pappi
  • 17.30   Adoraatio
  • 18.00   Juhlamessu

 

LAUANTAINA 25.5.2024

 

SUNNUNTAINA 26.5.2024

Pyhä Kolminaisuus
  • 09.00   Messu ruotsiksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Juhlamessu
  • 12.30   Messu vietnamiksi
  • 15.00   Messu puolaksi Eurajoella
    15.00  
    Luterilainen seurakuntasali
    15.00   Kukkapolku 2, Eurajoki
  • 18.00   Messu englanniksi

 

TIISTAINA 28.5.2024

 

PERJANTAINA 31.5.2024

Neitsyt Marian käynti Elisabetin luona
  • 07.30   Juhlamessu

 

SUNNUNTAINA 2.6.2024

Kristuksen ruumiin ja veren juhla
Corpus Christi 
  • 09.00   Messu latinaksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Juhlamessu
  • 12.30   Messu puolaksi
  • 18.00   Messu englanniksi

 

PERJANTAINA 7.6.2024

Jeesuksen pyhä sydän
  • 07.30   Juhlamessu

 

SUNNUNTAINA 9.6.2024

Kirkkovuoden 10. sunnuntai
  • 09.00   Messu ruotsiksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Päämessu
  • 15.00   Messu puolaksi Eurajoella
    15.00  
    Luterilainen seurakuntasali
    15.00   Kukkapolku 2, Eurajoki
  • 18.00   Messu englanniksi

 

LAUANTAINA 15.6.2024

  • 07.30   Messu Neitsyt Marian kunniaksi
  • 13.30   Messu tagalogiksi Raumalla
    13.30  
    Nuortentalo
    13.30   Hallikatu 12, Rauma

 

SUNNUNTAINA 16.6.2024

Kirkkovuoden 11. sunnuntai
  • 09.00   Messu latinaksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Päämessu
  • 12.30   Messu tagalogiksi
  • 18.00   Messu englanniksi

 

SUNNUNTAINA 23.6.2024

Kirkkovuoden 12. sunnuntai
  • 09.00   Messu ruotsiksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Päämessu
  • 12.30   Messu vietnamiksi
  • 15.00   Messu puolaksi Eurajoella
    15.00  
    Luterilainen seurakuntasali
    15.00   Kukkapolku 2, Eurajoki
  • 18.00   Messu englanniksi

 

MAANANTAINA 24.6.2024

Pyhän Johannes Kastajan syntymä
  • 07.30   Juhlamessu

 

LAUANTAINA 29.6.2024

Pyhät apostolit Pietari ja Paavali
  • 07.30   Juhlamessu

 

SUNNUNTAINA 30.6.2024

Kirkkovuoden 13. sunnuntai
  • 09.00   Messu latinaksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Päämessu
  • 18.00   Messu englanniksi

 

KESKIVIIKKONA 3.7.2024

Pyhä apostoli Tuomas
  • 07.30   Juhlamessu

 

SUNNUNTAINA 7.7.2024

Kirkkovuoden 14. sunnuntai
  • 09.00   Messu ruotsiksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Päämessu
  • 12.30   Messu puolaksi
  • 18.00   Messu englanniksi

 

TORSTAINA 11.7.2024

Pyhä Benedictus, apotti
Euroopan suojelija
  • 17.30   Adoraatio
  • 18.00   Juhlamessu

 

SUNNUNTAINA 14.7.2024

Kirkkovuoden 15. sunnuntai
  • 09.00   Messu latinaksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Päämessu
  • 15.00   Messu puolaksi Eurajoella
    15.00  
    Luterilainen seurakuntasali
    15.00   Kukkapolku 2, Eurajoki
  • 18.00   Messu englanniksi

 

SUNNUNTAINA 21.7.2024

Kirkkovuoden 16. sunnuntai
  • 09.00   Messu ruotsiksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Päämessu
  • 12.30   Messu tagalogiksi
  • 18.00   Messu englanniksi

 

MAANANTAINA 22.7.2024

Pyhä Maria Magdalena
  • 07.30   Juhlamessu

 

TORSTAINA 25.7.2024

Pyhä apostoli Jaakob
  • 17.30   Adoraatio
  • 18.00   Juhlamessu

 

SUNNUNTAINA 28.7.2024

Kirkkovuoden 17. sunnuntai
  • 09.00   Messu latinaksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Päämessu
  • 15.00   Messu puolaksi Eurajoella
    15.00  
    Luterilainen seurakuntasali
    15.00   Kukkapolku 2, Eurajoki
  • 18.00   Messu englanniksi

 

SUNNUNTAINA 4.8.2024

Kirkkovuoden 18. sunnuntai
  • 09.00   Messu ruotsiksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Päämessu
  • 12.30   Messu puolaksi
  • 18.00   Messu englanniksi

 

TIISTAINA 6.8.2024

Herran kirkastuminen
  • 18.00   Juhlamessu

 

PERJANTAINA 9.8.2024

Pyhä Ristin Teresa Benedicta, neitsyt ja marttyyri
Euroopan suojelija
  • 07.30   Juhlamessu

 

LAUANTAINA 10.8.2024

Pyhä Laurentius, diakoni ja marttyyri
  • 07.30   Juhlamessu

 

SUNNUNTAINA 11.8.2024

Kirkkovuoden 19. sunnuntai
  • 09.00   Messu latinaksi
  • 10.00   Ruusukko
  • 10.30   Päämessu
  • 15.00   Messu puolaksi Eurajoella
    15.00  
    Luterilainen seurakuntasali
    15.00   Kukkapolku 2, Eurajoki
  • 18.00   Messu englanniksi

 


►  Viikko-ohjelma
►  GOOGLE-kalenteri
·
►  PÄÄVALIKKO
►  ETUSIVU

Webmaster
catholicturku (at) outlook.com